Technical Features

| Model | TENETH TH-440L |
| Material | Sac+alüminyum alaşımı |
| Driver | Mikro adım |
| Cutting Speed | 50-500mm / s |
| Cutting Precision | 0.0005mm |
| Cutting Force | 5-500g |
| Number of Roller Holder | 4 adet |
| Cutting Length | Sınırsız |
| Repeatable Precision | 0.05mm-1mm |
| Noise | 60-65 db |
| Mainboard | 32bit ARM7 işlemci, 4 MB |
| Repeat Function | 1-500 pcs |
| Memory Capacity | 128 mb |
| Control Panel | LCD dokunmatik ekran |
| Power Supply | AC90-240V / 50Hz-60Hz |
| Software | Artcut, CorelDRAW, CAD, signcut vb. |