Technical Features
| Model Type | MC3200G |
| Print Head | RICOH GEN5 |
| Print Head Quantity | 3-6 |
| Curing Type | LED UV |
| Cooling System | Smart Water-cooling System |
| Print Speed | 4 PASS: 52m2/h, 6 PASS: 43m2/h, 8PASS: 34m2/h |
| Print Color | C+M+Y+K+W |
| Interface | USB 3.0 |
| Wıdth | 3200mm + 2mm |
| Dimension | 5200mm*1000mm*1600mm(L*W*H) |
| Media Size | Max 240mm |
| Media Height | 0.5-5mm |
| Media Weight | 100kg |